Jak ušetřit 10 000 €

Na konci minulého týdne jsme byli v Německu na prohlídce polointegrovaného obytného auta FENDT na podvozku Fiat Ducato 2,5TD rok 1994. Auto mělo být celoročně garážované, suché, bez závad a s novými rozvody. Prodejce tvrdil, že je třetím majitelem.  Inzerovaná cena byla 10 000€.

Po příjezdu na místo jsme zjistili, že auto je na svůj věk zachovalé, s čistým motorem, bez koroze na nejexponovanějších místech. Na první pohled super auto – člověk by po něm hned sáhl. Potom ale začala mravenčí práce, která nám zabrala dost času, na jejímž konci jsme zjistili následující vady:

  • Poškození vodou v interiéru (prohnilá kostrukce střechy) – majitel trvdil, že je to opravené a ukáže nám fakturu za opravu – na střechu nebylo sáhnuto minimáleně 10 let
  • Rozbité umyvadlo bez sprchové baterie – vtipně maskováno
  • Vyteklý chladič – únik chladící kapaliny – nakonec jsme odmítli i testovací jízdu.

Když jsme prodejce na následující problémy upozornili, vyčíslili náklady na opravu a chtěli přiměřenou slevu, říkal, že má ještě další zájemce a ať se zkusíme ozvat za měsíc.

Jak myslíte, že to dopadlo?

Jeli jsme domů s nepořízenou. Cestou jsme zjistili, že je dotyčné auto už prodané. Nepořídili jsme, ale jsme za to rádi, protože jsme ušetřili potenconálnímu majiteli obytného auta spoustu problémů a nečekaných investic.

Bohužel jsme na místě nemohli fotit, tak je článek bez fotodokumentace. Snad to příště vyjde 🙂